T428P686K025BH6320
Part Number:
T428P686K025BH6320
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2824
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V