T428P227M016AP6110
Part Number:
T428P227M016AP6110
Description:
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V