T491A475K006AS-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
T491A475K006AS-F
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 6V 1206
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V