T491B225K025AS-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
T491B225K025AS-F
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1411
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
2.2 µF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V