T491C475K035AS-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
T491C475K035AS-F
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V