THH9476M063W0250U
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
THH9476M063W0250U
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 47UF 20% 63V 2-SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.215" (5.45mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 230°C
Package / Case :
2-SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
63 V