T42M2227M025EZA
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
T42M2227M025EZA
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 220UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
M2
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.319" L x 0.276" W (8.10mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V