M39006/33-0037
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
M39006/33-0037
Description:
WET TANT CAP
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 120Hz
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability, Wet Tantalum
Manufacturer Size Code :
T3
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
60 V