T322E826K015AS
Part Number:
T322E826K015AS
Description:
CAP TANT 82UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V