T322F686K025AS
Part Number:
T322F686K025AS
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V