T322F107K020AS
Part Number:
T322F107K020AS
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V