T322F127M020AT
Part Number:
T322F127M020AT
Description:
CAP TANT 120UF 20% 20V AXIAL
Capacitance :
120 µF
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.300" Dia x 0.300" L (7.62mm x 7.62mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V