CWR26HK106KBFZ\TR
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
CWR26HK106KBFZ\TR
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15 V