CWR29HB226KBFZ
Part Number:
CWR29HB226KBFZ
Description:
CAP TANT 22UF 10% 15V 2214
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V