TBJE156K050LBSB0024
Part Number:
TBJE156K050LBSB0024
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V 2917
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
0.168" (4.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V