T350K106K050AS
Part Number:
T350K106K050AS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V