BP120-12-I2
Manufacturer:
B B Battery
Part Number:
BP120-12-I2
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 120AH
Manufacturer :
B B Battery
Category :
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
120Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
16.02" L x 6.81" W x 9.41" H (407.0mm x 173.0mm x 239.0mm)
Termination Style :
Nut and Bolt, M6
Voltage - Rated :
12 V