T97H337K020EAA
Part Number:
T97H337K020EAA
Description:
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm
Height - Seated (Max) :
0.220" (5.60mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
3226 (8066 Metric)
Size / Dimension :
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V