T322E106M050AT
Part Number:
T322E106M050AT
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V