T110C107K010AT7200
Part Number:
T110C107K010AT7200
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.289" L (7.34mm x 7.34mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V