VT18-01000SMFSMF-N
Manufacturer:
Verotronic Technologies
Part Number:
VT18-01000SMFSMF-N
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA JACK TO JACK 3.3'
Manufacturer :
Verotronic Technologies
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
4.85mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
39.4" (1.0m) 3.3'
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms