HR33-12FR-B1
Manufacturer:
B B Battery
Part Number:
HR33-12FR-B1
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 31AH
Manufacturer :
B B Battery
Category :
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
31Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
6.95" L x 6.59" W x 4.98" H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm)
Termination Style :
Nut and Bolt, M5
Voltage - Rated :
12 V