T110C156K050AS
Part Number:
T110C156K050AS
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.289" L (7.34mm x 7.34mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V