T340D476M025AS
Part Number:
T340D476M025AS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.484" L x 0.287" W (12.30mm x 7.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V