T322E476M015AT
Part Number:
T322E476M015AT
Description:
CAP TANT 47UF 20% 15V AXIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V