T97E477K010ESB
Part Number:
T97E477K010ESB
Description:
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28mOhm
Height - Seated (Max) :
0.173" (4.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V