T97Z476K050CSA
Part Number:
T97Z476K050CSA
Description:
CAP TANT 47UF 10% 50V 3024
In Stock:
1
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
240mOhm
Height - Seated (Max) :
0.252" (6.40mm)
Manufacturer Size Code :
Z
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V