T322E187K006AS
Part Number:
T322E187K006AS
Description:
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V