T95R476M035LSBL
Part Number:
T95R476M035LSBL
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V 2824
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
320mOhm
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V