BP17-12-B1-FR
Manufacturer:
B B Battery
Part Number:
BP17-12-B1-FR
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
Manufacturer :
B B Battery
Category :
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
17Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.19" L x 3.05" W x 6.59" H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm)
Termination Style :
Nut and Bolt, M5
Voltage - Rated :
12 V