150D393X9035A2B
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
150D393X9035A2B
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.039UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.039 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
35 V