T322E226K035AT7200
Part Number:
T322E226K035AT7200
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V