T350J107M010AS
Part Number:
T350J107M010AS
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
J
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.331" Dia (8.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V