T110B475M050AS
Part Number:
T110B475M050AS
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V