CWR09FH336KR
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
CWR09FH336KR
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2711
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Failure Rate :
R (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.15mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V