T350J685K050AS
Part Number:
T350J685K050AS
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
J
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.331" Dia (8.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V