195D107X9010H2T
Part Number:
195D107X9010H2T
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 3115
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3115 (7837 Metric)
Size / Dimension :
0.307" L x 0.146" W (7.80mm x 3.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V