T110B225M035AS
Part Number:
T110B225M035AS
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V