T355H226K025AS
Part Number:
T355H226K025AS
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.469" (11.90mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.299" Dia (7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V