CWR09FC475KR
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
CWR09FC475KR
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1510
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5Ohm
Failure Rate :
R (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1510 (3825 Metric)
Size / Dimension :
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V