T97F336K050CZS
Part Number:
T97F336K050CZS
Description:
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V