597D687X0010R2T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
597D687X0010R2T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 680UF 20% 10V 3024
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V