T350K226M035AS7303
Part Number:
T350K226M035AS7303
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V