T95R226K050HSSS
Part Number:
T95R226K050HSSS
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V