T110A105K050AS8368
Part Number:
T110A105K050AS8368
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.135" L (3.43mm x 3.43mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V