T322C225M050AS
Part Number:
T322C225M050AS
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V