597D477X0010E2T
Part Number:
597D477X0010E2T
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28mOhm
Height - Seated (Max) :
0.173" (4.40mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V