T354H476K010AS
Part Number:
T354H476K010AS
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.469" (11.90mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.299" Dia (7.60mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V