592D228X06R3X2T22H
Part Number:
592D228X06R3X2T22H
Description:
CAP TANT 2200UF 20% 6.3V 5829
Capacitance :
2200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5829 (14574 Metric)
Size / Dimension :
0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V