T322D336M015AT
Part Number:
T322D336M015AT
Description:
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V